Товаров по Вашему запросу не найдено
Категорії
Категорий по Вашему запросу не найдено

Такелаж

Купити такелаж в Україні

Поняття «такелаж» спочатку використовувалося в морській справі. Такелажем називали елементи кріплення конструкції складових частин вітрильних суден (щогли, вітрил, якірного ланцюга). Сьогодні, термін «такелаж» (не плутати з такелажними роботами) охоплює величезний асортимент приєднувальних елементів для виконання вантажопідйомних (такелажних) робіт, кріплення вантажів, буксирування колісної техніки, монтажу освітлювальних, телекомунікаційних щогл та інших будівельних конструкцій. Під такелажем мають на увазі набір елементів, які використовуються в вантажопідйомних і кріпильних системах.

Види такелажу

За призначенням, такелаж розділяють на 2 типи:

  1. Вантажний – використовується для підйому і переміщення вантажів за допомогою ручних талів, електричних тельферів, лебідок, кранів і т.д.. Вантажний такелаж включає в себе ряд фітингів і сполучних елементів, які використовуються для виготовлення канатних, ланцюгових, текстильних стропів та інших видів вантажозахоплювальних пристроїв. Вантажопідйомними елементами комплектують лінійні і просторові траверси, захвати, підйомно-транспортні машини та безліч видів виробничого обладнання для підйому різних вантажів на будівельному майданчику або промисловому об'єкті. Вантажний такелаж зазвичай використовується в якості кінцевих або сполучних елементів в конструкції пристроїв, перерахованих вище. До вантажних елементів можна віднести скоби, затискачі, талрепи, різьбові точки кріплення та інші види фітингів, що наділені вантажопідйомними характеристиками і запасом міцності від 4:1 до 6:1. Такі фітинги виготовляють з високовуглецевої сталі, що відповідає класу G80 і дає можливість використовувати такелаж в регулярних вантажопідйомних операціях.
  2. Монтажний – потрібен для проведення монтажних робіт і кріплення вантажів. Категорично забороняється використовувати монтажні такелажні елементи для підйому і переміщення вантажів, адже вони не мають вантажопідйомних характеристик. Монтажний такелаж, на відміну від вантажного, виділяється меншим запасом міцності і коштує дешевше. До даного типу виробів можна віднести монтажні талрепи, карабіни, скоби, затискачі, які можуть використовуватися в якості кінцевих та з'єднувальних елементів систем кріплення, розтяжок, монтажних і будівельних конструкцій.

Монтажні та вантажні такелажні елементи

Розглянемо більш докладно основні такелажні вироби, які найчастіше використовуються в якості вантажних і монтажних елементів:

  1. Талрепи монтажні (загального призначення) – недорогі такелажні вироби, які обирають для натягу й регулювання розтяжок для кріплення щогл і аналогічних вертикальних будівельних конструкцій, монтажу огорож, встановлення рекламних конструкцій, декорацій та інших завдань, де виключаються суттєві силові навантаження на елементи.
  2. Талрепи вантажні – мають кращі розривні характеристики за рахунок використання високоміцної сталі для їх виготовлення. Сфера застосування вантажних талрепів не обмежена, включаючи вантажопідйомні операції. Коефіцієнт запасу міцності елементів – не нижче 5:1.
  3. Затискачі для канатів – такелажні вироби, за допомогою яких з'єднуються кінці сталевих канатів однакового діаметра або формуються петлі. Конструкція і матеріал затискачів визначає сферу застосування такелажних елементів та можливість їх застосування в вантажопідйомних операціях. Можуть виготовлятися методом штампування, лиття або кування. Зазвичай мають оцинковане покриття для захисту від корозії при експлуатації в агресивному середовищі.
  4. Скоби (шакли) – використовуються в якості кінцевих, з'єднувальних елементів такелажних, буксирувальних та кріпильних систем між вантажозахватним пристосуванням і вантажем або складовими частинами вантажопідйомного обладнання. За видом вушка розрізняють скоби прямі й омегаподібні. Скоби можуть відрізнятися типом замикаючого елемента (болт з гайкою чи гвинт). Вони виготовляються з високолегованої сталі з оцинкованим покриттям, нанесеним за допомогою гальванічного або гарячого оцинкування, що забезпечує відмінні експлуатаційні якості такелажним елементам.

Замовити такелаж з доставкою

Компанія «Каргер Груп» пропонує асортимент такелажних виробів для широкого спектра задач. Кожна партія такелажних елементів перед продажем проходить випробування на стенді для підтвердження розривних характеристик, зазначених виробником. На всю продукцію ми надаємо паспорт і гарантію. Доставка здійснюється по всій Україні. Щоб оформити замовлення або отримати більш детальну консультацію, зв'яжіться з нашим фахівцем зручним для себе способом.